Vienas patenkintas klientas yra vertas krūvos pinigų

Sena verslo tiesa skelbia „Vienas patenkintas klientas vertas krūvos pinigų“. Sutinku ir dirbu su vis daugiau įmonių, kurios nori pagerinti savo reklamą, kad pritrauktų daugiau naujų klientų. Jie išleidžia krūvas pinigų ieškodami geresnio pardavimų teksto, geresnių atstovų spaudai ar teisingo „media mikso“. Viso to metu esami klientai „garuoja“ ir savo pinigus leidžia pas konkurentus.

Papasakosiu nuostabią seną istoriją apie porą, kuri ieškojo viešbučio labai lietingą, nykią naktį. Galų gale jie sustoja palei mažą viešbutuką pakelėje, užeina, tačiau jiems pranešama, kad vietų nėra. Matydamas, kokia pora nuvargusi, jaunas vaikinas pasiūlo jiems savo mažą kambariuką pastato pašonėje.

Ryte pora tokia laiminga ir dėkinga, kad vyras pažada jaunuoliui, kad kada nors jis atidarys viešbutį ir pasamdys jaunuolį dirbti jo vadovu. Praeina kažkiek laiko ir vieną dieną jaunuolis sulaukia skambučio iš tos vėjingos nakties keliautojų. Vyras paaiškina, kad atidarė Ritz Carlton‘ą Niujorke ir norėtų, kad jaunuolis jam vadovautų.

Neįsivaizduoju, ar ši istorija tikra, esu girdėjęs daug jos versijų. Tačiau esmė aiški: kiekvienas klientas potencialiai vertas fantastiškai daug pinigų!

Visada lengviau ir pelningiau išlaikyti klientą nei pritraukti naują. Reklama daug kainuoja! Pirmo pardavimo derybos, kliento poreikių aiškinimasis užima daug laiko. Kad jūsų verslas augtų – telkitės į pakartotinus pardavimus.

Jūsų klientai yra geriausias naujų idėjų ir inovacijų šaltinis. Klausykitės jų, gerbkite juos, dėl jų darykite viską, ką galite – tam, kad sukurtumėte ilgalaikius pelningus santykius.