Verslo tikslas

Girdžiu daug diskusijų apie verslo tikslą ir misiją. Kai kurie žmonės man sako, kad verslo tikslas yra uždirbti pelną. Kitų mintys sukasi apie produkto kokybę, komandinį darbą ir moralę. Aišku, visa tai yra nuostabu ir aktualu. Tačiau manau, kad praleidžiame svarbiausią.

 

Bet kurio verslo tikslas yra aptarnauti patenkintą klientą. Taškas.

 

Galų gale, patenkinti klientai atneša pelną. Patenkinti klientai vėl ir vėl iš mūsų perka, kas atneša daug daugiau pelno nei naujų klientų paieškos. Patenkinti klientai atneša pasididžiavimą tuo, ką darome, pasitenkinimą darbu ir nuolat padeda tobulinti prekes ir paslaugas. Tik patenkinti klientai leis Jūsų verslui toliau „suktis“.

 

Aišku, geras rinkodaros planas yra gerai. Aišku, uždirbti pelną yra būtina.

 

Bet, galų gale, tik patenkinti klientai daro visą kitą įmanoma.

 

Kokiu klientų ieškote Jūs? Kokia nauda ar kokybė jiems reikalinga? Paklauskite jų! Leiskite klientams papasakoti, kas jūsų verslą daro ypatingu. Paklauskite jų, kodėl Jūs išsiskiriate iš konkurentų. Leiskite jiems papasakoti, kodėl jie perka iš jūsų ir nuolat grįžta.

 

Per dažnai lyderiai praleidžia per daug laiko analizuodami detales, kai tiesiog pietūs ar telefono skambutis su geriausiu klientu galėtu atsakyti į klausimą „kaip auginti verslą?“. Galų gale, sistemos ir verslo planai, įrankiai ir įrengimai yra gerai, tačiau tik tiek, kiek šypsosi Jūsų klientai. Visa kita tik detalės.