Trys dalykai, kurie iš Jūsų padarys sėkmingą žmogų

Man buvo visą laiką įdomu, kodėl kai kurie žmonės daugiau uždirba, daugiau pasiekia ar palieka po savęs pėdsaką, kai tuo pat metu kiti sunkiai dirba bet vis niekaip „neprasimuša“. Koks skirtumas tarp daug pasiekiančiųjų ir visų kitų? Kodėl kai kurie žmonės tokie laimingi, patenkinti savo gyvenimu? Kokia to paslaptis?

Esu įsitikinęs, kad yra daug atsakymų į šį klausimą, tačiau aš atradau trijų dalių atsakymą, kuris atsako į didžiąją dalį šio klausimo. Kai skaitau apie sėkmingiausius pasaulio žmones arba kalbuosi su tais, kas labai daug pasiekė, visada išryškėja trys kasdieniai darbai, kuriuos jie daro. Man pačiam svarbiausia, kad šie trys dalykai mano pačio gyvenimui padarė didžiulę teigiamą įtaką. Norėčiau jais su Jumis pasidalinti.

1. Teigiama savimonė. Daug pasiekiantys žmonės su savimi nuolat kalba teigiamai ir yra labai aiškūs bei teigiami savęs vertinime ir apibūdinime.

Visi mes turime tuziną būdų save aprašyti pačiam sau. Sakome sau „aš gerai moku gaminti“ arba „aš nešoku“. Sakome sau, kad esame atletiški, protingi ar kad „nemokame dainuoti“. Svarbus momentas: visi mes turime sričių, kuriose norime pagerinti savo rezultatus. Daug pasiekiantys nuolat galvoja apie tas sritis ir kaip jose nuolat tobulėti.

Tai šiek tiek panašu į tuos, kurie naudoja „savęs programavimą“, tačiau šiek tiek skiriasi nuo to, kaip apie tai paprastai moko. Nesakau, kad turime save „įtikinti“, jog jau pasiekėme savo metinius pajamų planus. Visai ne. Kalbu apie dalykus, kuriuos sėkmingi žmonės gali iškart pakeisti.

Štai keletas pavyzdžių. Daugelis sau sako „aš viską atidelioju iki paskutinio“. Taip darydami jie iš tikrųjų sustiprina savo atidėliojimo įprotį. O sėkmingi žmonės atvirkščiai save verčia niekada to nesakyti. Vietoj to jie sau gali sakyti „aš viską darau laiku“ arba „niekada neatidėlioju to, ką galiu padaryti šiandien“. Ir jie vis kartoja ir kartoja tai, diena iš dienos. Atidėliojimas tampa praeities šešėliu.

Antras pavyzdys. Žmonės, kurie bijo skraidyti (arba turi panašių baimių), susitelkia į tą baimę ir sau sako „nekenčiu skraidymo“ arba „mane baugina skrydžiai“. Sėkmingi žmonės išanalizuoja tą baimę, nusprendžia, kad statistiškai ji neracionali ir kad tai trukdo jiems judėti link gyvenimo, kurio jie trokšta. Tada jie sukuria alternatyvius teiginius, tokius kaip „dievinu skraidyti į egzotiškas šalis“, arba „esu ramus ir užtikrintas, kai skrendu“.

Sėkmingi žmonės nuolat sau primena, kokiu žmogumi jie nori būti. Vietoj to, kad save keiktų dėl neigiamų įpročių, jie nuolat palaiko teigiamą savimonę.

2. Teigiami kasdieniai įpročiai. Visi turime tuzinus dalykų, kuriuos darome kasdien. Valome dantis, skaitome laikraščius, išvedame šunį, valgome vakarienę ir t. t. Prie to sėkmingi žmonės dar turi keletą specialiai išsirinktų dalykų, kuriuos daro kasdien, nes jie artina juos prie gyvenimo, kurio jie nori.

Aš vadinu tai „dienos dešimtuku“. Man asmeniškai tai tapo „dienos aštuntuku“. Idėja tame, kad reikia surasti trumpus kasdienius darbus, kurie veda mus link mūsų tikslų. Aš pasidalinsiu su Jumis savo „dienos aštuntuku“.

Mano „kasdienis aštuntukas“: skaitymas, rašymas, vaikščiojimas, darbas, šeima, bendravimas, romantika, linksmybės.

Aš sau nusprendžiau, ką tiksliai reiškia šie žodžiai. „Skaitymas“ reiškia, kad praleidžiu bent keletą minučių (arba iki valandos) kasdien skaitydamas. „Vaikščiojimas“ turi platesnę prasmę ir tiesiog reiškia, kad reikia kasdien užsiimti kažkokia mankšta, paskutiniu metu tai iš tikrųjų dažniausiai būna plaukiojimas. „Šeima“ reiškia rūpinimąsi šeima, namais, tvarka. „Romantika“ ir „linksmybės“ turi taip pat plačias reikšmes, tegul Jūsų vaizduotė šį tarpą užpildo.

Noriu pabrėžti, kad sėkmingi žmonės yra disciplinuoti. Jie žino, kad paprasti, kasdieniai veiksmai praturtina jų gyvenimą ir padeda judėti link tikslų, kurie laikui bėgant duos rezultatą.

3. Teigiami ateities planai. Paprastai žmonės tai vadina „tikslais“. Sėkmingi žmonės daro aiškius, apibrėžtus, sutelktus sprendimus apie tai, ko jie siekia ateityje. Kai kuriems tai tradiciniai tikslai ir planai, tokie kaip uždirbti šiais metais 100000 Eur ar nuskristi į Aziją kitą vasarą. Kitiems žmonės „tikslai“ yra per daug ribojantis žodis. Jie naudoja kitus žodžius, tokius kaip „kryptis“ ar pan. arba net tokius žodžius kaip „svajonės“. Nemanau, kad pats žodis svarbus, tačiau pats principas labai svarbus!

Žinokite ateitį, kurios norite ir turėkite strategiją arba sistemą kaip to pasiekti. Aišku, gyvenime ne visada būna taip, kaip norisi. Visko nutinka. Tačiau nugalėtojai visada aiškiai žino, kokios ateities nori ir dirba link jos kiekvieną dieną. Darykite tai ir Jūs!

Teigiama savimonė, teigiami kasdieniai įpročiai ir teigiami ateities planai yra kritinės sėkmės dedamosios.

Žinokite ir naudokite šiuos tris paprastus dalykus, kad susikurtumėte gyvenimą, kurio trokštate. Jie Jūsų neapvils.