Raktai į sėkmę – būti geresniems kasdieniuose paprastuose dalykuose

Kokie gi raktai į sėkmę? Kaip paaiškinti tai, jog du vienodai talentingi žmonės kartais pasiekia visiškai skirtingų rezultatų?

Kai kas mano, kad sėkmė tai talento ar mokslų pasekmė arba atsiradimo „tinkamojo vietoje tinkamu laiku“, arba (būkime sąžiningi) tiesiog tai, kad kartais sekasi.

Ką gi, aš nemanau, kad „sekimasis“ čia kuo dėtas. Manau, kad kai kurie žmonės žino kaip daryti tinkamus dalykus, tinkamu būdu, tinkamu metu ir kaip pritraukti tai, ko trokšta gyvenime – manau toks „sekimasis“ gali būti įgūdis, kurį galima išmokti.

Pietaudamas su stambaus verslo atstovu, paklausiau, koks uždarbio skirtumas (jų įmonėje) tarp vidutinio pardavimų vadybininko ir geriausio. Jis atsakė, kad 25 kartai. Pagalvokite, kažkas uždirba 25 kartus daugiau nei kiti, pardavinėdamas tas pačias paslaugas toje pačioje įmonėje su tuo pačiu pasirengimu. Kaip taip gali būti?

Ar jis 25 kartus protingesnis, gal 25 kartus talentingesnis? 25 kartus labiau sekasi? Aišku, kad ne!

Paaiškėjo, kad pajamų skirtumas susideda iš „mažų skirtumų, dėl kurių susidaro visas skirtumas“.

Taigi, geriausias pardavėjas darė daugiau skambučių į dieną – tačiau ne 25 kartus daugiau, tik keliais skambučiais daugiau. Jis atskambindavo klientams šiek tiek greičiau ir šiek tiek geriau kalbėjo telefonu. Jis šiek šiek daugiau domėjosi esamomis paslaugomis ir planuojamomis naujomis, taigi gal jis šiek tiek geriau perduodavo informaciją potencialiems pirkėjams.

Šie maži skirtumai davė didžiulį skirtumą rezultatuose.

Jei stebite olimpines žaidynes ar kitą sportą, galite pamatyti kaip šis principas veikia. Laimėtojai nebūtinai yra labiau talentingi, jaunesni, stipresni ar turtingesni. Dažnai pergalę lemia mažas nuopuolis, koncentracijos praradimas. Laimėtojai nėra 25 kartus geresni ir net ne dvigubai geresni. Skirtumas tarp aukso medalio ir jokio medalio yra mažas, tačiau lemiamas!

Nugalėtojai dirba ties smulkmenomis. Jie labiau susikaupę, jie daugiau šypsosi, daugiau skaito, atsikelia anksčiau ir šiek šiek vėliau eina miegoti. Jie nebūtinai dirba sunkiau, tačiau susitelkia į kokybę, į rezultatą. Ir Jūs taip galite!

Raktai į sėkmę – ne talentas, turtai, atsitiktinumas ar išsilavinimas. Kažkur skaičiau, kad nugalėtojai tai paprasti žmonės, darantys paprastus dalykus neįprastai gerai. Šiandien pat pradėkite daryti savo kasdienius darbus neįprastai gerai su energija, humoru, šiluma ir aistra. Tai yra ilgalaikės sėkmės raktai!