NEXT! (Kitas!)

Šiandien atsiminiau „MTV“ šou, pavadinimu „NEXT“. Jei teisingai atsimenu, šio šou kopija buvo ir Lietuvoje pavadinimu „pasimatymų šou „Kitas““. Projekto esmė yra ta, kad mergina ar vaikinas renkasi iš kelių pretendentų partnerį antram pasimatymui. Vykstant susitikimui, jei reikalai klostosi ne kaip, sakoma „Kitas!“ ir pereinama prie kito dalyvio.

Versle taip pat reikia žinoti, kada pasakyti „next“, o kada vis dar nenuleisti rankų dėl potencialaus kliento.

Pardavimuose yra dvi viena kitai prieštaraujančios tiesos. Viena – ta, kad yra daug sričių, kur pardavimas įvyksta tik po penkto, aštunto arba net dešimto skambučio ar vizito ir tragedija tame, kad daugelis pardavėjų taip ir nepadaro tų „bereikalingų“ papildomų vizitų ar skambučių.

Tačiau antra tiesa yra ta, kad daugelyje sričių pardavimai koreliuoja su „didelių skaičių taisykle“. Ši taisyklė skelbia, kad jei klientas neperka po antro ar trečio skambučio – greičiausiai jie išvis nepirks. Ir sėkmingi pardavėjai žino, kad laikas ieškoti naujų potencialių klientų. Šiose srityse geriausi pardavėjai padaro vieną ar du skambučius, parodo geriausią savo pristatymą ir greitai sako „NEXT!“ Jie juda tolyn neatsigręždami.

Kuri taisyklė galioja Jūsų verslui? Sėkmei būtina žinoti atsakymą!

O kas, jei Jūsų rinkoje nėra taisyklės, kas, jei reikia spręsti kiekvieną kartą iš naujo? Pagalvokime apie automobilių pirkėjus.

Kai kurie klientai ateina į saloną vien tam, kad apžiūrėtų mašinas ir apie jas pasvajotų. Jie žiūri ir žiūri ir gal tai darys metų metus, kol jų esama mašina nesubyrės. Papildomi pakvietimai grįžti į saloną, nes „turime naują modelį ir jis Jūsų mėgstamos spalvos“ yra laiko gaišimas. Kai jie bus pasiruošę pirkti – jie ateis, suderės kainą ir pasirašys popierius. Jie „apžiūrinėjo“ jau metų metus ir žino, ko nori, papildomi pakvietimai nieko nepakeis.

Kiti klientai yra pasiruošę pirkti ir juos tereikia palaikyti už rankos. Jie nori, kad juos paskatintų. Jie nori, kad juos vertintų ir jie sutiks pirkti po trečio ar ketvirto pasiūlymo.

Reikia žinoti savo rinką ir mokėti „skaityti“ potencialių klientų pirkimo stilius. Tai yra įgūdis ir jo galima išmokti. Jei esate versle, esate pardavimuose. Išmokite pardavinėti.