Momentinės sėkmės temperatūra

Kas buvo pramoninės revoliucijos varikliu? Ankstyvieji geležinkeliai ir garlaiviai sukūrė pasaulį, kurį turime dabar. Iki pramoninės revoliucijos gyvenome fermose ir jodinėdavome arkliais. Po to jau pradėjome gyventi miestuose, geležinkelių bei garlaivių pagalba pradėjo stipriai vystytis komercija, mokslas, keliavimas, atsirado gerovės galimybės.

Taigi, kas vis tik buvo pramoninės revoliucijos varikliu? Vanduo. O jei dar tiksliau – garas!

Žmonija tūkstančius metų priklausoma nuo vandens. Vandens malūnai jau buvo nuo senų laikų, kelionės primityviais laivais atidarė galimybes pirmajai komercijai, tačiau tai turėjo mažai įtakos eiliniam žmogui. Net iš karšto vandens naudos mažai. Net esant 99 C vanduo nėra labai jau įdomus.

Tačiau pakėlus temperatūrą tik dar vienu laipsniu atsitinka kai kas neįtikėtino! 100 C temperatūroje gauname garus, o garai – kalnus verčia! Esu įsitikinęs, kad ši metafora tinka ir mūsų svajonėms.

Kaip pianistas (10-ais baigiau muzikos mokyklą) žinau, kad skirtumą tarp Dvariono konkurso laureato ir vidutinio pianisto lemia nedideli skirtumai. Šiek tiek daugiau laiko mokymuisi, šiek tiek sudėtingesnių kūrinių grojimas, šiek tiek daugiau repeticijų. Tačiau tie maži skirtumai susideda ir tai tampa vienu didžiuliu skirtumu rezultatuose.

Kai pradėjau užsiimti programavimo verslu, aplink buvo daug konkurentų, kurie užsiėmė tuo pačiu. Kai pradėjau, konkurentai turėjo monopolį ir man „nebuvo rinkos“ užsidirbimui. Mano konkurentai turėjo daug patirties, jie turėjo puikią reputaciją, juos mėgo klientai. Aš buvau niekas – jaunas ir neužsirekomendavęs. Tačiau radau „kampą“.

Konkurentai užtrukdavo labai ilgai, kol pateikdavo sąmatas, jie taip pat retai kada duodavo klientams ataskaitas apie darbų eigą. Aš nusprendžiau sąmatas pateikti per 48 valandas. Ar jos buvo geresnės nei konkurentų? Greičiausiai ne. Turint omenyje mano patirties trūkumą, gal jos net nebuvo tokios tikslios, tačiau kai aš jas pateikdavau per dvi dienas, tai sudomino daug žmonių ir greitai aš turėjau tiek užsakymų, kiek tik norėdavau.

Skirtumas tarp „gero“ ir „puikaus“ – labai, labai mažas. Mano atveju skirtumas nebuvo sąmatos kokybėje. Aš tiesiog jas pateikdavau žaibiškai greitai ir to skirtumo „užteko“, kad galėčiau pastatyti savo verslą.

Daugeliui žmonių skirtumas tarp buvimo lieknam ir sveikam ir buvimo su antsvoriu tėra keletas šimtų kilokalorijų per dieną. Tačiau net keletas kalorijų daugiau nei sudeginate per dieną ir pradeda augti svoris. Sudeginkit keletą papildomų kalorijų per dieną ir svoris kris. Aišku, gerai sveikatai reikia daug daugiau nei kalorijų balanso, tačiau viskas prasideda nuo nedidelio skirtumo, gal tik nuo poros sausainių!

Tai tinka bet kokiam tikslui kurį norite pasiekti. Lašas po lašo ir akmenį pratašo.

Daug pasiekiantys žmonės žino kad maži skirtumai sudaro „didžiulį skirtumą“. Pramoninė revoliucija pakeitė viską ir ji prasidėjo tik nuo vieno laipsnio papildomo karščio kasdieniam vandeniui. Užvirkite vandenį, nukreipkite garą ir turėsite lokomotyvą kuris gali pakeisti pasaulį.

Kokius mažus pakeitimus padarysite šiandien? Gal padarysite papildomą pardavimų skambutį ar šiek tiek daugiau pasiruošite sekančiam pristatymui. Paprastai daug pasiekiantys žmonės tėra paprasti žmonės darantys paprastus dalykus neįprastai gerai. Padarykite keletą dalykų geriau nei anksčiau. Manau pradėsite matyti didžiulį skirtumą rezultatuose.