Keturi keliai į turtą

Priėjau išvados, kad pasaulyje yra tik keturi keliai į turtą.

1. Padaryti netipiškai didelį įnašą. Tai yra lengviausias ir sėkmingiausias kelias į turtą, tačiau jis dažniausiai atrodo kaip „sunkus darbas“, todėl juo mažai kas nori eiti. Pasaulis moka už mūsų patirtį, pastangas, idėjas ir išradimus bei moka labai daug, jei darome didelį įnašą.

2. Taupyti ir investuoti. Taip pat patikimas ir beveik garantuotas kelias į sėkmę, tačiau kadangi tam reikia laiko, disciplinos ir tai nėra visiškai „cool“ – mažai kas nori tai daryti. Išleiskite mažiau nei uždirbate, skirtumą sutaupykite ir leiskite laikui bei palūkanoms Jus padaryti turtingais.

3. Paveldėti pinigus. Skaičiau, kad per sekančius kelis metus apie dvidešimt trilijonų eurų turto bus perleista iš vienos kartos į kitą. Tokio iki šiol dar nebuvo! Tikrai apsimoka išsirinkti teisingus tėvus!

4. Sėkmė. Būti tinkamoje vietoje tinkamu laiku. Žinoti reikiamus žmones ar laimėti loterijoje. Nors šis būdas yra nenuspėjamas ir lyg „nesąžiningas“, nutinka pakankamai dažnai, kad duotų mums viltį. Deja, statistika yra ne mūsų pusėje. Bet ką gali žinoti? Būna gi sekasi.

Deja, nežinojau šių taisyklių prieš gimstant, taigi išsirinkau nuostabius, tačiau neturtingus tėvus, o statistika pasirodė visiškai patikima – aš nieko nelaimėjau loterijose. Taigi, iš asmeninės patirties aš galiu rekomenduoti tik pirmą ir antrą kelią.

Tapkite geriausiais savo srityje (rekomenduoju paskaityti Seth Godin – Linchpin) ir pasaulis Jums už tai dosniai sumokės. Tada taupykite ir investuokite, leiskite laikui bei palūkanoms Jums padėti.