Kas vadovauja Jūsų gyvenimui?

Pasikapstęs žmonos lentynose radau nuostabų romaną pavadinimu „Velnias dėvi Prada“, perskaičiau, tada su žmona parsisiuntėme filmą. Meryl Streep ir Anne Hathaway puikiai darbuojasi kartu. Pati svarbiausia frazė tiek knygoje, tiek filme yra „Aš neturiu pasirinkimo“.

Istorija apie ambicingą jauną moterį, kuri gauna svajonių darbą („milijonai moterų pasiruošusios nužudyti dėl šio darbo!“) pas geriausio mados žurnalo redaktorę. Labai greitai darbas prarija jos gyvenimą, ji tampa pervargusia, jos santykiai su kitais žmonėmis pradeda šlyti, jai tenka nusižengti savo principams. Ir viso to metu ji aiškina, kad „neturiu pasirinkimo“. Ji bijo, kad ją atleis iš darbo. Ji bijo susimauti. Ji bijo už save pastovėti. Galų gale ji „pameta save“ ir nebežino, kas ji.

Aišku, knygoje ir filme viskas labai dramatiška, realiame gyvenime tai pastebėti daug sunkiau. Tačiau frazė „aš privalau“ tapo normalia mūsų gyvenimo dalimi.

Kasdien girdžiu žmones sakant, kad jie „privalo“ eiti į darbą, atsiliepti telefoną ar užsiimti kažkokiu kitu darbu. Daugeliu atvejų tai reiškia, kad juos spaudžia kažkoks įsipareigojimas ir jie „būtinai“ privalo tuo pasirūpinti. Suprantu.

Tačiau labai svarbu, kad būtume atsargūs kokius žodžius naudojame kalbėdami su savimi! Mūsų protas visada klausosi kai kalbame, ypač su savimi!

Savo skaitytojams visada sakau – yra tik vienas dalykas, kurį „privalome“ padaryti. Prašau žmonių, kad jie įvardintų tą vienintelį dalyką. Dažnai išgirstu, kad „privalome“ dirbti, valgyti, kvėpuoti ar pasirūpinti šeima. Visada juos pataisau primindamas, kad vienintelis dalykas, kurį mes „privalome“ padaryti, tai mirti (prancūzai dar sako, kad privalome mokėt mokesčius). Visa kita yra pasirinkimas!

Rekomenduoju mokėti mokesčius. Rekomenduoju valgyti, kvėpuoti ir daugybę kitų svarbių dalykų, tačiau svarbu suprasti, kad mes NEPRIVALOME to daryti.

Jūsų gyvenimas priklauso Jums ir tik Jūs galite nuspręsti, kaip jį gyventi. Kurkite gyvenimą, kurio tikrai trokštate!

Aišku, visi gyvenime einame į kompromisus. Sutinkame daryti tam tikrus dalykus. Turime įsipareigojimų. Tačiau svarbiuose dalykuose mūsų pasirinkimai yra labai reikšmingi. Jie lemia mūsų gyvenimo kokybę.

Pradedu dienas rašydamas, kasryt primenu sau, kad viskas priklauso nuo manęs, kad aš renkuosi savo mintis, aš renkuosi savo nusistatymą, renkuosi savo likimą. Jūsų gyvenimas priklauso Jums ir ką su juo darote yra didžiulė atsakomybė.

Retai rekomenduoju gyvenime imtis didelių permainų. Gyvenimas lyg kruizinis laivas ir staigūs posūkiai gali per daug viską sujaukti. Laimei, gyvenime iš mūsų tokių staigių posūkių reikalaujama retai. Tačiau daug mažų kasdienių pokyčių padaro stebuklus!

Jei judate link ten, kur norite būti gyvenime, puiku! Tęskite! Tačiau jei norite kažko kito, pradžiai pripažinkite, kad Jūs kontroliuojate savo gyvenimą. Jūs neprivalote pakartoti vakarykščius įpročius! Rinkitės naujus kelius. Imkite viską į savo rankas. Darykite mažus pakeitimus savo įpročiuose, mintyse, veiksmuose, likime. Jūs galite!