Kas geriau – tikslai ar sistemos?

Visi mes išsikeliame tikslus ir tai puiku! Visada tiksliai žinokite kur link judate! Visada mintyse turėkite savo galutinį tikslą, rezultatą, „sekantį veiksmą“ arba taikinį. Jei gyvenime nesikeliate tikslų, gyvenate be krypties. Visada gyvenime privalote žinoti, „o kas toliau?“.

Tačiau dabar norėčiau užduoti įdomų klausimą:

Ar Jūs labiau norite turėti tikslus, ar sistemas, kurios Jus automatiškai veda link ten, kur norite būti gyvenime?

Manau atsakymas aiškus, tačiau aš pastebėjau, kad tai „daeina“ toli gražu ne visiems žmonėms.

Tikslai yra nuostabu. Kaip ką tik rašiau, tikslai yra gerai. Tačiau sistemos yra dar geriau!

Problema su tikslais yra ta, kad jie visada ateityje. Link jų turime judėti ir pasiekti kuo greičiau, tačiau jie visada ateityje. Sistemos mums padeda ir paverčia gyvenimą tokiu, kokiu norime jau ŠIANDIEN.

Tai, kad tikslus kuriame ateityje, aišku reiškia, kad juos lengviau kurti nei sistemas. Tikslai „gerai skamba“, kažkaip gerą žinoti, kad turime tikslus ten toliau, kelyje, kurie „netrikdo“ mūsų šiandienos gyvenimo.

Naujos sistemos, kita vertus, gali apversti mūsų gyvenimą ir kartais net priversti nusiminti tuos žmones, kurie mus supa. Tikslas „greitu metu pradėti verslą“ yra visai kitkas nei grįžti kas naktį vėlai namo, nes to link dirbate. Tikslas sulieknėti „šiais metais“ yra visai kitkas nei kas dieną įterpti į darbotvarkę treniruotę.

Sistemos (arba įpročiai) yra aukso kelias į viską, ko trokštame gyvenime. Kai tik sukuriate sistemą arba elgesio įprotį kasdien sportuoti, „sportiškumas“ nebėra tikslas. Viskas pradeda vykti automatiškai. „Sportiškumas“ tampa sistemos šalutiniu efektu.

Tai gyvenime galioja visame kame. Aš, pavyzdžiui, nesiūlau turėti tikslą „pradėti taupyti“. Vietoj to, nuspręskite, kad taupote ir išdirbkite sistemą kaip automatiškai pradėti atidėti pinigus. Pasidarykite automatinius mokėjimus į taupomąją sąskaitą, kurią sunku uždaryti.

Niekada nekelkite „tikslo“ pagerinti savo santuoką! Vietoj to susikurkite sistemą, į kurią įeina laiko skyrimas vienas kitam kasdien. Susikurkite savaitinių pasimatymų sistemą. Susikurkite įpročius („sistemas“) atidžiai klausyti, draugiškai dalintis, apsikabinti – tai lems ilgalaikę Jūsų santuokos sėkmę.

Sistemos visada laimi prieš tikslus!

Kasmet matau žmones, kurie nori nusistatyti „pajamų tikslus“, tačiau tik keletas yra pasiruošę keisti savo kasdienį elgesį ir susikurti sistemas, kurios automatiškai didintų pajamas. Sistemos padaro sėkmę automatiška, tačiau pradžioje jos gali būti labai nepatogios, „skausmingos“.

Rekomenduoju kurtis sistemas. Tikslai užveda vaizduotę ir padeda įsivaizduoti tai kas bus, bet sistemos yra aukso kelias į neribotą sėkmę. Sistemos padeda valdyti mūsų gyvenimą ir atidaro duris į gyvenimą, kurio iš tiesų trokštame.