Kaip išgyventi ir pasipelnyti iš chaoso?

Gyvename chaoso laiku. Tačiau nugalėtojai visada randa kaip tuo pasinaudoti.

Patys efektyviausi žmonės yra tie, kurie sugeba klestėti chaose. Jie netiki, kad pasaulis „chaotiškas“, nes priežasties-pasekmės ryšys vis dar galioja. Rezultatus gauname darydami sutelktus veiksmus. Tačiau jie supranta, kad gyvename pasaulyje, kuris „atrodo“ chaotiškas ir jie iš to klesti.

Daugiausiai pasiekiantys žmonės nebijo nežinomybės. Jie supranta, kad niekada neturėsime visos reikiamos informacijos. Jie žino, kad taisyklės nuolat keičiasi ir vis vien žaidžia, nes tikisi laimėti. Jie supranta, kad veiksmas ir ramios, tikslingos pastangos vidury audros yra raktas į sėkmę.

Kai aplink chaosas, nugalėtojai nepasimeta. Jie daro tai, ką reikia. Kaip sakoma, jie iš gyvenimo pametėtų citrinų daro limonadą.

Yra keletas dalykų, kurie reikalingi, kad klestėtumete kuomet aplink chaosas:

1. Išskirtinės ribos. Nugalėtojai patys kuria savo gyvenimą ir nesileidžia į kitų žmonių dramas. Jie žino kaip uždaryti duris ir ignoruoti trukdžius. Jie žino kur eina ir netoleruoja dėmesį blaškančių dalykų.

2. Išskirtinė vizija. Jie žino savo prioritetus ir norimus rezultatus. Jie žino, ko nori, ir jie gali matyti, ragauti netgi paliesti savo rezultatus dar prieš juos pasiekiant. Jie turi tikslus, o ne svajones ir fantazijas.

3. Išskirtinis kryptingumas. Nugalėtojai vadovauja savo gyvenimui ir chaosas, kuris aplink, tėra kažkieno kito drama. Jie ramūs viduje. Nelengva juos išmušti iš vėžių. Jie žino savo prioritetus ir savo kryptį, kas benutiktų.

4. Išskirtinis optimizmas. Jie mano, kad chaosas yra galimybė. Chaosas sudrumščia vandenį ir atveria duris. Jie dievina jį. Vėjuotą ir šlapią dieną, bet kada gali pasirodyti vaivorykštė ir jie ją sveikina.

5. Išskirtiniai rezervai. Jie rūpinasi savimi. Jie gerai valgo, dažnai ilsisi, taupo ir protingai investuoja, o kai galimybė pabeldžia jie pasiruošę atsakyti. Jie veikia iš jėgos ir stabilumo pozicijos, o pasaulio chaosas tuo metu užgriūna konkurentus.

6. Išskirtinė reakcija. Dauguma žmonių automatiškai reaguoja, nugalėtojai sąmoningai duoda atsaką.

Kažkada Džonas Lenonas pastebėjo kad „gyvenimas – tai yra tai, kas nutinka kol kuriame planus“. Gyvenimas nelauks kol būsime pasirengę ar kol atgausime kvėpavimą. Nugalėtojai klesti chaose. Jie mato ir užkariauja naujas galimybes. Pasaulyje, kuriame chaosa,s jie investuoja į save ir daro tai, ką reikia.