Jei norite „sėkmės“

Vienas mano mėgstamiausių posakių priklauso Edvardui Demingui, žymiam verslo konsultantui, kuris sukėlė revoliuciją vadybos teorijoje. Jis pastebėjo, kad tai ką mes matuojame ir už ką jaučiamės atsakingi galų gale mes padarome.

Niekam nepatinka vieša gėda, dėl ko nors ko nepadarėme, didžiajai mūsų daliai dar svarbiau – vidinė gėda prieš save. Kai jau įsipareigojame kažką padaryti ar pasiekti, mes tiesiog nekenčiame susimauti. Iš tiesų manau, kad šiuo fenomenu galima paaiškinti daugelį verslo ir asmeninio gyvenimo nesėkmių.

Mums taip nepatinka susimauti, kad pradedame bijot sau kelti aiškius tikslus. Turime svajones arba fantazijas (vadinkite kaip norite), bet bijome nustatyti aiškius, išmatuojamus tikslus.

Pastebiu tai klientuose, kuriuos domina asmeninės verslo konsultacijos. Kai su jais kalbu jie man sako, kad „nori“ pasiekti daugiau nei praeityje. Kai jų paklausiu, „Ką tiksliai norite pasiekti?“, jie dažnai pradeda išsisukinėti ir pasako gražiai skambantį, bet neaiškų atsakymą apie tai, kaip jie norėtų tapti „sėkmingais“. Sėkmės siekti nereikia! Sėkmė tai rezultatas, netgi šalutinis efektas, pasiekiant aiškiai užsibrėžtus tikslus. Sėkmė tai pripažinimas, kurio sulaukiame padarę daug aiškių (ir ne visada įspūdingų) užduočių.

Jei norite „sėkmės“, darykite tai, kas Jums padės padaryti daugiau pardavimų nei anksčiau. Jei norite „sėkmės“, laimėkite kelias lenktynes arba parašykite bestselerį. Jei norite „sėkmės“, darykite tai, kas duos rezultatus, kurių trokštate. Garantuoju, „sėkmė“ pradės Jus lydėti, bet tik po to, kai pasieksite tuos kasdieniškus, sunkius, pamatuojamus rezultatus.