Gyvenimas, laisvė ir laimės siekimas

Statistikos departamentas skelbia, kad per pastaruosius dešimt metų iš Lietuvos emigravo apie 300 tūkst. žmonių. Priežastys, paskatinusios juos išvykti, įvairios, bet jas visas galime apibendrinti labai paprastai – tikimasi, kad užsienyje bus geriau.

Aš, atvirkščiai – po laimės ieškojimo svetur, grįžau į Lietuvą ir čia atsivežiau vaikus.

Kodėl gi nesame laimingi čia? Ko trūksta, kad būtume patenkinti savo gyvenimu?

Juk gyvename demokratiškoje, laisvoje šalyje. Galime ką norime kalbėti, ką norime mąstyti, kur norime keliauti, ką norime pirkti – galimybės beribės. Apie tokią laisvę nesvajojo net mūsų tėvai.

Tačiau kai mūsų paklausia apie mūsų gyvenimą, panašu, kad nesame laimingesni nei buvusios kartos. Iš laikraščių antraščių skelbiama, kad mus lydi stresas, depresija ir nerimas. Mes pergyvename. Jaučiamės mažiau saugūs nei mūsų protėviai, kurie susidūrė su karu, badu ir kitomis negandomis. Kas vyksta? Kaip taip gali būti?

Iš dalies, aš manau, mes netrokštame „laimės“ tiek, kiek galėtume. Mes taip užsiėmė reikalais ir kažko vaikymusi, kad užmirštame džiaugtis gyvenimu. Kartais net nesu įsitikinęs, kad mes tikimės būti laimingi! Iš dalies dėl to kaltinu mūsų darbo etiką, mes ant tiek stengiamės dėl geresnio rytojaus, kad pamirštame šios dienos svarbą.

Siūlau buvimą laimingu laikyti įgūdžiu. Mes galime imtis tam tikrų dalykų, kad taptume laimingesniais, juos galima išmokti. Štai keletas pasiūlymų:

1. Laimei reikia saugumo. Įtariu, kad laimė prasideda nuo durų užrakinimo vakare, nuo šiek tiek pinigų taupomojoje sąskaitoje banke, nuo tikėjimo, kad mūsų mylimieji – saugūs. Taip, mus bet kada gali pervažiuoti sunkvežimis, tačiau kad padidintume savo laimės jausmą, turime rimtai žiūrėti į saugumą. Rūpinkitės savo aplinka. Ugdykite asmeninės atsakomybės jausmą. Taupykite pinigus ir juos protingai investuokite. Daugumai mūsų saugumas yra pasiekiamas. Pasirūpinkite savimi ir savo artimaisiais.

2. Laimei reikia bendruomenės. Žmonės yra laimingesni turėdami rūpestingus, meilės kupinus santykius. Leiskite laiką su šeima ir draugais. Investuokite į kaimynus ir kolegas. Atminkite, kad esame „genties gyvūnai“ ir mums reikia kompanijos. Kas tai bebūtų – mūsų šeima, sporto draugai ar kita – rūpinkitės savo bendruomene. Laimę galite rasti savo bendravimo rate.

3. Laimei reikia reikšmingo indėlio. Dirbkite darbą, kuriame save realizuojate ir esate patenkinti. Laimingi žmonės atneša išskirtinius rezultatus! Dauguma mūsų atlieka savo misiją per savo darbą, tačiau galima ir savanoriauti. Jūs turite talentą ir gebėjimus! Dalinkitės jais. Padarykite pasauliui teigiamą poveikį. Prisidėkite. Tai padarys Jus laimingais.

4. Laimei reikia linksmybių. Laimingi žmonės linksminasi! Sportas, mylėjimasis, filmo žiūrėjimas ar aitvaro leidimas – manau mes nesijuokiame tiek, kiek galėtume. Per rimtai žiūrime į linksmybes. Per dažnai mums „linksmybės“ reiškia vakarėlius ar skrydžius į kitas šalis. Paruoškime vakarienę. Arba pasimuškime pagalvėmis. Gali būti smagu žiūrėti saulėlydį arba maudyti šunį.

5. Laimei reikia „X faktoriaus“. Kiekvienas randame laimę savaip. Vieniems tai atradimo džiaugsmas. Kitiems tai kopimas į kalną. Yra žmonių, kuriuos džiugina pašto ženklų kolekcija. Kas bedarytų Jus laimingus – darykite to daugiau.