Greitkelis į laimę

Vakar rašiau apie laimės siekimą. Šiandien norečiau pakalbėti ne tik apie laimės „siekimą“, bet ir apie tai, kaip būti laimingam! Manau yra didžiulis skirtumas.

Nesu įsitikinęs, kad laimė yra emocija ir nesu įsitikinęs, kad laimė tiesiogiai susijusi su „sėkme“. Žinau daug nelaimingų milijonierių! Manau, kad laimė yra „gyvenimo būdas“.

Daug kam „laimės siekimas“ pagrinde reiškia turto siekimą. Tačiau aš manau, kad laimė visai kas kita.

Daugeliui mūsų laimė yra arba emocija („Aš jaučiuosi laimingas“) arba besitęsiantis gyvenimo pilnumo jausmas. Man labiau rūpi ilgalaikė perspektyva. Noriu laimės visam savo gyvenimui! Aišku, jaučiu laimę per vakarėlį ar šventę, bet ji tokia trumpa! Aš noriu ilgalaikės!

„Ar aš galiu pasiekti visą gyvenimą besitęsiančią laimę ir asmeninę pilnatvę? Ar tai įmanoma?“ Manau atsakymas – TAIP! Galime būti laimingi didžiąją laiko dalį visą likusį gyvenimą.

Kaip?

Pirma, nuspręskite būti laimingi. Dauguma žmonių laimingi tiek, kiek apsisprendžia. Laimė prasideda nuo noro būti laimingais! Daugelis žmonių skiria savo laiką ir mintis darbų vykdymui, įvairių tikslų siekimui ir nesėkmių išvengimui. Ir nieko čia blogo, tik kad jie procese pamiršta būti laimingi. Pasirinkite laimę kaip vieną iš tikslų ir telkitės į ją. Kasdien skirkite laiko būti laimingais.

Antra, atkreipkite dėmesį į tai, kas Jus daro laimingais. Daugelis iš mūsų žino, kas verčia mus nusiminti, tačiau nėra tokie tikri kas atneša ilgalaikį laimės jausmą. Kas užpildo Jus pasitenkinimu? Kas duoda gyvenimui prasmės ir tikslo? Kokie žmonės, vietos, užsiėmimai ir vertybės atneša ramybę, pasitenkinimą? Pastebėkite juos ir pagalvokite, kaip jiems skirti didesnę vietą gyvenime.

Trečia, laimė yra aktyvi, o ne pasyvi. Panašu, kad laimė ateina kai gyvename pagal savo vertybes ir prioritetus. Laimė ateina kai darome vertingus dalykus, nuo teigiamo poveikio pasauliui. Visi žinome kaip lengva praleisti pergyvenant visą dieną dėl nereikšmingų dalykų. Negyvenkime taip! Kasdien investuokite laiką daryti tai, ką vertinate iš tiesų. Darykite tai, kas atspindi kas esate Jūs.

Ir svarbiausia – laimė yra labiau susijusi su davimu, o ne gavimu. Man pasisekė, kad turiu daug ko troškau gyvenime. Ir aišku, noriu dar daug ko. Atrodo, kad turiu daug „daiktų“ kurie „daro mane laimingu“, man jie patinka! Bet, deja, jie nelabai prisideda prie mano ilgalaikės laimės. Įtariu, kad kartais mes per daug telkiamės į tai, ką norime gauti ir per mažai į tai, kuo norime dalintis. Prieš daug metų Jėzus pasakė „Geriau duoti nei gauti“. Taip sakė ir Dalai Lama, ir Motina Terese, tą esu pastebėjęs ir aš – manau tame yra tiesos.

Jei norite laimės, daugiau duokite.