Darykite tai, kas svarbu, o ne viską

Sutinku, vis daugiau žmonių, kurie dirba 24 valandas per parą, 7 dienas per savaite. Kai kurie turi po 3 mobiliuosius, tuo pačiu metu sugeba kalbėti su 2 žmonėmis ir dar atsakinėti į el. paštą.

Kaip ir daugelis žmonių, aš taip pat noriu nuveikti daugiau. Kaip verslo konsultantas aš savo klientams noriu padėti daugiau pasiekti, daugiau uždirbti ir geriau gyventi. Tačiau per dažnai žmonės, norėdami „kažko pasiekti“, naudoja strategiją dirbti vis daugiau ir daugiau, ir, deja, tai mažai kada pasiteisina. Kaip tokia neefektyvi strategija gali tapti tokia viliojančia? Kodėl mes taip gyvename?

Kur dingo „laisvalaikio“ troškimas? Kas nutiko kompiuteriams ir įrenginiams, kurie turėjo už mus nudirbti darbą? Kas atsitiko?

Daugelis iš mūsų pradeda laikyti 60, 70 ar 80 valandų darbo savaitę norma. Kas nutiko standartinei 40 valandų darbo savaitei, apie kurią mums pasakojo tėvai? Pasidomėkite statistika. Daugeliui iš mūsų trūksta miego. Daugelis iš mūsų paskendę skolose. Daugeliui per aukštas kraujo spaudimas, skauda galva, yra opų ar kitų su stresų susijusių pasekmių. Diabetas, kuris priklauso nuo gyvenimo būdo pasirinkimų, tampa epidemija. Kaip visa tai nutiko?

Kaip mums tai pakeisti?

Lengvų atsakymų nėra. Mes vertiname pajamas, kurios mums atrodo ateis tik sunkiai ir ilgai dirbant. Labai viliojantis kelias! Tačiau aš manau, kad savo gyvenimą galime tvarkyti daug geriau, štai keletas pasiūlymų:

1. Išmokite pasakyti NE. Per dažnai mes manome, kad „privalome“ priimti kiekvieną kvietimą ir galimybę, kuri mums pristatoma ir tai klaida. Galime pasidaryti labai užimti jei darysime viską, kas mums siūloma. Tačiau ar taip norime gyventi savo gyvenimą? Išmokyme pasakyti „NE“ netgi geriems ir įdomiems dalykams.

2. Išleiskite mažiau nei uždirbate. Klasika! Ar atsimenate seną gerą posakį kad „laikas – pinigai“? Tai veikia ir atvirkščiai. Jei mažiau išleisite, iš karto tapsite mažiau užsiėmę ir patirsite mažiau streso. Kai pinigai nebėra „problema“, laiko valdymas taip pat pasidaro lengvesnis.

3. Gyvenkite pagal savo vertybes. Kasdien peržvelkite dalykus, kurie Jums svarbūs. Perrašykite savo viziją ar tikslą, perkalbėkite apie tai su savo antra puse, pakalbėkite apie gyvenimą, kurį norėtumėte gyventi (ir ne tik apie daiktus, kuriuos norėtumėte turėti).

4. Turėkite planą. Kasdien peržvelkite savo darbotvarkę, susidarykite sąrašą, užsirašykite kas svarbu. Tada keletą dalykų iš sąrašo išbraukite. Jie ne tokie svarbūs, vis vien jų nepadarysite, taigi neverta net pradėti. Būkite sąžiningi su savimi. Planuokite išmintingai. Darykite tai, ką norite daryti, turėkite kuo mažiau „būtinų“ dalykų. Taip gyvenimas eisis daug geriau.

5. Daugiau linksminkitės. Medituokite ar pašokite kasdien. Garsiai pasijuokite. Palikite meilės raštelius arba nusiųskite laišką savo vaikams. Bučiuokite ir apkabinkite tuos, kuriuos mylite. Atsiminsite dėl ko taip sunkiai dirbate.

6. Valdykite savo laiką. Pasipraktikuokite „vienu metu daryti vieną dalyką“. Dirbkite atsistoję. Nustatykite laiko limitą susitikimams, skambučiams ir kitiems darbams. Uždarykite kabineto duris, kad galėtumėte susikaupti. Bent du kartus metuose perskaitykite po knygą ar nueikite į seminarą, kuris primintų gyvenimą, kurio tikrai trokštate. Išsiugdykite labai gerus laiko valdymo įgūdžius!

Gyvenimas – Jūsų. Nešvaistykite jo! Ne kartą sakiau: laikas – vienintelis išteklius, kurį iš tikrųjų turime, taigi naudokime jį atsargiai. Kai jis praeina, tai praeina visam. Dirbkite sunkiai ir tiek, kiek norite. Tada liaukitės! Darbas gali būti įdomus ir prasmingas, bet neleiskite jam tapti priklausomybe. Pinigų uždirbimas, verslo kūrimas ir „judėjimas į priekį“ yra tai, ką DAROME, o ne tai, kas ESAME. Įsiminkite šį skirtumą.