Žingsniai laimės link

Nėra abejonių, kad norime būti laimingais ir kad laimė praturtina mūsų gyvenimą. Laimingi žmonės gyvena iki aštuonių metų ilgiau! Laimingi žmonės yra labiau pasitikintys savimi. Jų santykiai su kitais geresni, jie turi daugiau energijos. Laimingi žmonės uždirba daugiau, jie pasiekia savo tikslus dažniau ir su didesniu pasitenkinimu bei džiaugsmu. Laimės jausmas malonus (kas nori būti nelaimingu?) ir tai mums į naudą.

Apie laimę paskutiniu metu daug sužinome. Pinigai, šlovė, valdžia, ilgas gyvenimas ir sveikata „nedaro“ mus laimingais. Visi pažįsta ar yra sutikę žmonių kurie „užkopė į viršūnę“ tačiau nėra laimingi. Kaip gaila!

Tuo pat metu žinome kad milijonai žmonių pasiekę „mažai“ sėkmės prasme yra be galo laimingi! Kokia ironija!

Pradžiai, manau svarbu skirti laimę nuo malonumo. Niekas nenori būti kalėjime, niekas neįžvelgs „malonumo“ susilaukęs vėžio, būdamas vargšu ar neišsimokslinusiu arba kentėdamas nuo kitų gyvenimo tragedijų. Didelė dalis gyvenimo yra skausminga!

Tačiau laimė yra kas kita. Mano laimės apibrėžimas – „nuolatinis pasitenkinimo ar džiaugsmo jausmas atsimenant praeitį, mėgaujantis dabartimi ir laukiant ateities“. Laimė – tai gyventi išvien su savo vertybėmis ir gyvenimo tikslu. Laimė – gyventi savo gyvenimą taip, kaip norime žinant, kad mūsų gyvenimas turi prasmę. Laimingi žmonės turi malonumo akimirkų (ir tai svarbu!), tačiau daug svarbiau, kad jie žino, jog gyvena gyvenimą, kuris jiems skirtas. Galų gale tai ir yra laimė.

Bet kas turėdamas rankose kreditinę kortelę gali nusipirkti malonumų. Gyvename pasaulyje, kuriame pilna pramogų, kelionių, ryškių šviesų ir įmantrių žaislų. Galime valgyti geriausiuose pasaulio restoranuose arba keliauti į egzotines šalis. Bet kas tai gali ir mes to nusipelnėme! Tai smagu ir tai dalis to, dėl ko stengiamės.

Tačiau, pasak mokslininkų, ilgainiui šie dalykai nedaro mūsų laimingais.

Laimė – daug didesnis žaidimas, kur statymai daug stambesni. Laimė – tai gyvenimas, kurį verta gyventi. Tai darymas to, kas reikalinga, kad panaudotume savo talentus darant pasaulį geresniu. Laimė – tai meilės kupini santykiai. Tai sąžiningumas, vientisumas ir prasmė bei pasitenkinimas. Laimė daug svarbesnė nei malonumas.

Rašau knygą apie laimę, kurią ketinu pavadinti „Į laimę šviesos greičiu“, dabar galiu pasidalinti keliais patarimais.

1. Į laimę žiūrėkite rimtai. Laimė nenutinka „šiaip sau“. Tai ne sėkmės reikalas. Laimė – tai, ko reikia siekti, ką reikia išmokti. Laimė tai tikslas, įgūdis ir rezultatas gyvenimo kurį gyvename harmonijoje su savo vertybėmis. Žiūrėkite į tai rimtai.

2. Atkreipkite dėmesį į tai, kas Jus verčia jaustis laimingais ir darykite to daugiau. Jei tai rožių auginimas – puiku! Jei tai žvejyba su vaikais, darykite tai dažniau! Kurkite savo gyvenimą aplink tuos dalykus kurie, verčia Jus būti laimingais.

3. Būkite laimingais jau šiandien. Laimė tiesiogiai susijus su dėkingumu, optimizmu ir juoku. Nelaukite laimės, pradėkite dabar! Laimė neturi būti svajonė, tai įgūdis, kurį reikia lavinti.