Unikalumas: susikurkite svajonių gyvenimą

svajonių gyvenimas reiškia Jums? Šis klausimas yra vienas svarbiausių, kurį sau turėtų užduoti ir atsakyti unikalus suaugęs žmogus. Mes per mažai laiko skiriame svarbiausiems klausimams, nes jie esą sudėtingi. Fantazuojame, kad geras gyvenimas – tai pinigai, šlovė ar šeimos sukūrimas, galbūt nauja mašina arba namas prie Vilniaus. Bet retas iš mūsų apmąsto kaip iš tiesų norėtų gyventi. Ką daryti, kad būtume unikaliais bei laikytume savo gyvenimą svajonių?

Pripažinkime, žinome, kad puikus gyvenimas šiaip sau neateina. Jis nėra paveldimas, negaunamas su diplomu, kaip paaukštinimas neatsiranda susituokus (ar išsiskyrus), susilaukus vaikų ar anksti išėjus į pensiją. Nuostabus gyvenimas niekada neatsitinka automatiškai ir nėra iškart supakuotas su visais „gero gyvenimo priedais“. Žinoma, krūvos pinigų, didžiulis butas ant Tauro kalno, politinė galia ar Nobelio Prizo laimėjimas – puikūs dalykai. Tikrai verta pabandyti kai ką (ar viską!!!) iš to pasiekti.

Tačiau nei vienas iš jų negarantuos Jums puikaus gyvenimo.

Panašu, kad puikus gyvenimas turi turėti viziją, esminę idėją. Toks gyvenimas – tai gyvenimo būdas, kuris išsirinktas tyčia ir gyvenamas tarnaujant didesniam už „save“ tikslui. Svajonių gyvenimas – investuojamas, o ne „leidžiamas“.

Man atrodo, kad geras gyvenimas – indėlis. Geras gyvenimas reiškia talentų ir gebėjimų panaudojimą, kad pagerintum bent mažą pasaulio kampelį. Geras gyvenimas – kai darai, netyli, pasieki rezultatų. Geras gyvenimas – kai pakeiti pasaulį aplink save. Puikus gyvenimas parodo kitiems sektiną kelią. Gera daryti svarbius darbus, dar geriau daryti ir mokyti kitus. Puikus gyvenimas įamžina mus. Puikus gyvenimas įkvepia sekančią kartą siekti dar daugiau. Esu įsitikinęs, kad visi iš mūsų turi gebėjimą ir teisę gyventi svajonių gyvenimą. Toks gyvenimas nėra rezervuotas tik keletui laimingųjų, turtingųjų ar galingųjų. Svajonių gyvenimas yra prigimtinė kiekvieno žmogaus teisė ir ja galime naudotis.

Puikumas yra mūsų prigimtinė teisė, kaip beišreikštume savo unikalumą – versle, politikoje, muzikoje ar vaikų auklėjime. Dauguma žmonių atsimena ypatingą mokytoją, dažnai tetą ar dėdę, kurie išmokė skaityti, ar močiutę, kuri išmokė švilpti. O gal tai buvo kaimynas, kuris išmokė žvejoti, ar žmogus, davęs pirmą darbą arba palaikęs susidūrus su bėdomis.

Visi turime galimybę ir iššūkį tapti UNIKALIAIS bei PUIKIAIS. Visi esame pakviesti gyventi nuostabų gyvenimą ir keisti aplinkinių pasaulį.

Keliaudamas išgirdau istoriją apie „žvaigždžių metiką“, apie žmogų, kuris vaikščiodamas pajūry renka jūros žvaigždes ir po audros meta jas atgal į vandenį. Jį pradėjo kritikuoti, neva jis gaišta laiką, nes išplautų žvaigždžių – milijonai ir jam neįmanoma visų surankioti, o tos, kurias jis išgelbėjo, sudaro tokį mažą procentą, kad „nėra skirtumo“. Žmogus lėtai pasilenkė, įmetė žvaigždę atgal į vandenį ir atsakė: „šitai – skirtumas yra“.

Nustatykite puikų gyvenimą kaip minimalų gyvenimo standartą sau. Netolimoje ateityje visi žvelgsime į savo gyvenimą bandydami jį įvertinti. Kai tas laikas ateis, bus malonu žiūrėti į praeitą gyvenimą su šypsena. Nusibrėžkite tikslą ir pirmyn.