Sėkmės pagrindai

Gyvenime, versle tėra keli pagrindai, kurie lemia sėkmę ir jie niekada nesikeičia. Mes per dažnai apsimetinėjame, kad technologijos ar išsilavinimas sukūrė „naujas taisykles“ ar kad moderni sistema leidžia mums nukirsti kampus ir rasti „greitą būdą“, kurio nebuvo praeityje. Ir nors gali būti pavyzdžių kai taip yra, iš esmės aš tuo netikiu.

Gero gyvenimo, svajonių pasiekimo ir turto kūrimo pagrindai nepasikeitė. Kelias į sėkmę šiandien yra toks pats, kaip vakar ir rytoj.

Kokie gi tie pagrindai? Kiekvienas turi savo sąrašą, tačiau aš galiu paminėti keletą:

1. Asmeninis vientisumas. Sokratas rekomendavo „pažinkite save“. Būtina žinoti kas esame, kokios mūsų vertybės ir stengtis, kad mūsų žodžiai bei veiksmai sutaptų. Nemėgstamo darbo darymas ar gyvenimas aplinkoje, kuri netinka, tikrai neprisidės prie mūsų ilgalaikės sėkmės. Per daug žmonių gyvena tylios nevilties gyvenimą – tai tikrai NĖRA pagrindas, ant kurio galima statyti gyvenimą.

2. Aiškus mąstymas. Dažnai painiojame emocijas ir mąstymą. Leidžiame viltims, norams, baimėms kontroliuoti mūsų gyvenimą. Daug pasiekiantys žmonės skiria laiko mąstyti aiškiai, pasitelkia ekspertų patarimus, atsakingai planuoja ir mokosi iš kitų klaidų. Senajame Testamente sakoma, kad išmintis ateina iš daugelio patarėjų. Kai kurios strategijos veikia geriau nei kitos. Pastatai visada turi planus prieš jų statymą. Mūsų gyvenimai turi būti taip pat atsakingai suplanuoti.

3. Nenuilstantis optimizmas. Tai ne „teigiamas mąstymas“, o aiškus, pasirinktas tikėjimas ateitimi ir savo potencialu. Jei yra noras – yra ir būdas. Prieš 2000 metų Hanibalas pasakė „mes rasime kelią arba jį nusitiesime“. Daug pasiekiantys žmonės tiki savo gebėjimais, savo planais ir ateitimi. Jie veržiasi į priekį su pasitikėjimu ir atsargiu planavimu.

4. Sunkus darbas. Nors esu girdėjas kad žmonės sako kad turime nejausti kaip dirbame, manau kad tam kad sukurti gyvenimą kurio norime reikia pasišventimo, asmeninės disciplinos, dėmesio smulkmenoms ir pastangų.

5. Kantrybė ir užsispyrimas. Puikus gyvenimas retai pasistato per dieną. Sukurti gyvenimui reikia laiko. Pakeliui bus klaidų ir neteisingų posūkių, tačiau sėkmingi žmonės dėl to nenustemba ir nenuleidžia rankų. Jie išsimiega ir vėl pradeda kitą rytą. Jie mokosi iš klaidų, jas taiso ir juda į priekį.

Yra daugiau pagrindų, nei čia galiu sutalpinti, tačiau atminkite – „naujų“ pagrindų nėra! Kad susikurtumėte puikų gyvenimą nereikia neapsakomos sėkmės, retų gebėjimų ar įgūdžių. Tačiau tam reikia laikytis „taisyklių“, kurios padeda. Pagrindai nėra įdomūs, jie nesudėtingi, tačiau jie laiko patikrinti ir veikia. Naudokitės jais ir susikurkite gyvenimą, kurio trokštate.