Rūpestis klientais

Svarbiausias klausimas versle – žinoti, kokiame versle iš tikrųjų esi.

Dauguma žmonių mano, kad „McDonalds“ yra restoranų ar mėsainių versle, tačiau daugybė analitikų yra pastebėję, kad jie iš tiesų yra įvairiausiuose versluose. Jie nekilnojamo turto vystyme. Jie pramogų versle. Ir svarbiausia – jie – klientų aptarnavimo versle.

Kiekvienas verslas visada yra gerame klientų aptarnavimo versle.

Pritraukti naują klientą kainuoja krūvą pinigų. Pinigai, laikas, energija, nerimas ir pastangos, skirtos pritraukti naują klientą pro duris, yra didžiulės. Joks verslas neturi resursų pritraukinėti ir aptarnauti tik naujus klientus. Pelnui turime išlaikyti ir aptarnauti esamus klientus.

Kai kurių tyrimų duomenimis pritraukti naują klientą kainuoja iki 85 kartų daugiau nei padaryti papildomą pardavimą esamam klientui.

Nesvarbu, kokiame dar versle Jūs esate, pagrindinis Jūsų verslas yra išlaikyti ir aptarnauti esamus klientus.

Nesvarbu, kokiame dar versle Jūs esate, pagrindinis Jūsų verslas yra išlaikyti ir aptarnauti esamus klientus. Tai vadinama klientų išlaikymu. Kartais tai vadinama papildomais pardavimais. Tai vadinama įvairiai, tačiau principas tas pats: vertinkite ir išlaikykite savo klientus!

Klientų aptarnavime svarbu patikimumas ir santykiai. Viskas paremta pasitikėjimu. Paremta prekių ir paslaugų kokybe, bet dar labiau – paslaugų kokybę prieš, per ir po pardavimo.