Naujo etapo pradžia

Dievinu seną posakį, kurį vis primena mano mama „kiekviena diena yra naujo gyvenimo pradžia“. Bet kuri diena yra puiki progą viską pradėti iš naujo.

Šiandien pradedu rašyti ne tik savo „Facebook“ paskyroje, bet ir „Maciulis.com“ tinklaraštyje. Iš pradžių dėl šios idėjos dvejojau, nežinojau, ar žmonėms įdomu skaityti tai, ką rašau, tačiau mane paskatino keletas bičiulių.

Praėjusią savaitę vėl perskaičiau Henry Thoreau klasika tapusią knygą „On Walden Pond“, apie laiką, praleista mažoje trobelėje, kur jis permąstė savo gyvenimą ir nusprendė kaip jis gyvens savo gyvenimą toliau. Taip pat praėjusią savaitę radau straipsnį apie skirtumą tarp to, ką išties „žinome“ ir apie ką tik „žinome kažkiek“.

Visi iš mūsų „žino daugiau nei daro“. Žinome apie savęs discipliną ir savo gyvenimo krypties nustatymą. Skaitėme apie tikslų užsibrėžimą, laiko ir finansų valdymą. Tūkstančiai iš mūsų naudoja net programinę įrangą, kad suvaldytų savo biudžetą ar laiką. Žinome apie būtinybę pasidaryti kasdienių „darbų sąrašus“ ir apie prioritetų nustatymą.

Tačiau…

Ar išties naudojame tas žinias, kurias turime? Daugelis iš mūsų, deja, ne.

Kažkada skaičiau, kad tik 10 proc. žmonių perskaito nusipirktas knygas nuo pradžių iki galo. Pusė net nebaigia vieno skyriaus. Argi ne kvaila?

Aišku tik tai, kad daug žmonių svajoja apie tai, kaip pakeis savo gyvenimą. Panašiai kaip mano sūnus „svajoja“ elgtis gerai, jis sako kad „nori“ ir „bus“, o man atrodo tai tik svajonė, nes po trijų minučių jo sesuo vėl žliumbia dėl atimto žaislo. Daugelis žmonių net investuoja pinigus ir laiką, eina į verslo seminarus ar renginius. Tačiau daugelis padaro tik kelis mažus (jei išvis padaro) pasikeitimus savo laiko, talento, energijos ar potencialo naudojime. Mane tai graudina.

Rašiau jau ne kartą apie seną bajerį, kad „beprotystės apibrėžimas tai daryti ir vis daryti tą patį tikintis kitokio rezultato“. Daugelis iš mūsų praleis sekančius mėnesius ir metus darydami tą patį, ką ir anksčiau, tikėdamiesi, kad kažkokio stebuklo dėka šįsyk kažkas bus kitaip. Tikimės, kad uždirbsime daugiau pinigų, pradėsime lankyti sporto klubą ir pakeisime savo kūną, ar kad skirsime daugiau laiko savo artimiesiems. Bet kasdien mes tik važinėsime į darbą, žiūrėsime televizorių, persivalgysime ir kartosime daugelį įpročių, kurių prisirinkome per gyvenimą.

Auksinė taisyklė: niekas nepasikeis, kol kažkas nepasikeis!

Jei norite pakeisti savo gyvenimą, reiks kažką daryti kitaip. Tikriausiai bus nepatogu, brangu, gal iš pradžių net gėda. Jus gali kritikuoti. Galite net abejoti savimi ar jaustis kvailai, tačiau jei kažko nepakeisite, Jūs visada gausite tą patį, ką gaunate dabar.

Aš didžiulis „pirmų žingsnių“ fanas. Jei norite numesti svorio, užsirašykite į sporto klubą iškart. Padarykite investiciją, sumokėkite už metus! Pasakykite draugams. Jei neisite – bus gaila pinigų ir gėda prieš draugus. Bet jei vistik eisite – pagalvokite, ko galite tikėtis!

Nepatingėkite ir sukurkite šeimos biudžetą. Nusistatykite finansinių tikslų! Susimausite tai susimausite. Bet jei nerizikuosite, neužsibrėšite tikslų, niekas niekada nepasikeis.

Užsirašykite į seminarus. Taip, brangu. Taip, reikia skirti laiko ir galite ten jaustis nepatogiai. Bet jei nepabandysite, nieko nebus.

Laikas pradėti planuoti savo gyvenimą. Skirkite laiko nuspręsti, ko norite, suplanuokite „pirmuosius žingsnius“, kurie Jus ves tikslo link. Pradėkite. Surizikuokite. Sukitės tarp žmonių, kurie kažką daro, kažko link juda. Pirmyn! Kaip sako Nike „Just do it!“.