Lėtų pasikeitimų išmintis, galia ir malonumas

Atsimenate seną posakį „skubūs darbai vieni vargai“? Gyvename nuolatinių pasikeitimų ir nekantrumo amžiuje. Norime sprendimų „DABAR“! Norime lengvos sėkmės, norime kad ateitis ateitų lengvai, pigiai ir greitai!

Tuo pačiu metu norime ramybės, paprastumo ir atsipūtimo nuo modernaus gyvenimo stresų. Mano bičiulis, buvęs kolega Alvydas Uziela sakydavo „skubus darbas velnio neštas“ ir jis teisus. Taipogi mėgstu Gandžio posakį „gyvenime yra daugiau nei tik jo greičio didinimas“. Manau gamta mums nuolat tai primena.

Darydamas išimtį (nes paprastai visiškai nežiūrime TV) aš pažiūrėjau laidą per „National Geographic“ kanalą apie tai, kaip gamtoje vyksta pasikeitimai ir nors jų pagrindinė mintis buvo kita, štai ką aš įsiminiau:

1. Greiti pasikeitimai dažnai lydimi chaoso, painiavos, skausmo, kentėjimo ir kartais katastrofų.

2. Lėti pasikeitimai dažnai lemia augimą, grožį, evoliuciją ir nuostabų sudėtingumą.

Aišku šitos dvi „taisyklės“ ne visada tiks, tačiau štai ką aš manau. Greiti pasikeitimai tai rezultatas tokių dalykų kaip vulkanai, žemės drebėjimai, uraganai ir potvyniai. Taip, pokyčiai yra greiti ir galingi. Tame yra savotiškas gamtos grožis, tačiau rezultatai yra nenuspėjami ir pilni netikėtų pasekmių.

Kita vertus, lėti pasikeitimai sukūrė derlingą žemę, įspūdingus kalnus ir paplūdimius. Lėtas, metodiškas žmonių darbas sukūrė piramides, didžiąją Kinijos sieną ir Tadžmahalą.

Visi žinome, kaip numetus svorį „greitos“ dietos būdu jis greitai atauga. Sveikas būdas yra pakeisti gyvenimo būdą, deginti daugiau kalorijų nei suvartojame ir lėtai, metodiškai (bei saugiai) pasiekti norimą rezultatą.

Kiek žmonių prarado pinigus bandydami pasinaudoti „greito praturtėjimo“ variantais? Kiek kartų mūsų greičio poreikis mus privertė pasukti ne ten, kur reikia, nuvykti ne tuo keliu, kuriuo reikėjo?

Pasakojime apie kiškį ir vėžlį yra išminties. Atsimenate jų lenktynes? Kiškis padaro fantastišką startą ir atrodo vėžliui šansų nėra, manau atsimenate, kaip viskas baigėsi!

Aišku, aš noriu kuo greičiau pasiekti savo tikslus. Aišku, man patinka judėti greitai. Man patinka greitas internetas telefone! O kam ne?

Tačiau kai kalba eina apie svarbiausių tikslų pasiekimą – ramybę, klestėjimą, mylinčią šeimą, asmeninį pasitenkinimą ir gyvenimo džiaugsmą – gamta turi mums patarimą. Ji veikia lėtai ir metodiškai. Darbą vykdo mažomis atkarpėlėmis, diena iš dienos, nuolat judant į priekį, neskubant ir viską darant nuostabiai gražiai. Iš to galime pasimokyti.