Kodėl „verslo klasė“ apsimoka?

Užvakar man vėl priminė klasikinį verslo darymo Lietuvoje būdą – be pinigų, laiko, energijos ir kūrybiškumo.

Kiekvieną savaitę sulaukiu skambučių iš žmonių, kurie nori privačių konsultacijų, tačiau „negali sau to leisti“. Kas tai bebūtų – nesamdymas reikiamo konsultanto ar nedarymas kitokios investicijos, kurios reikia verslui – jie marina badu savo verslą!

Sėkmingi verslo lyderiai žvelgia atgal su pasididžiavimu, atsimindami „pirmas dalykas, ką padariau, tai investavau į … (įrašykite)“. Ko Jums bereiktų – asmeninės padėjėjos, grafinio dizainerio, apskaitininko ar daugiau pardavimo vadybininkų, jūs negalite sau leisti apgaudinėti savo verslo.

Jei Jums ar Jūsų verslui reikia pagalbos, darykite investiciją! Gal Jums reikia pasisamdyti namų tvarkytoją ar daugiau priežiūros vaikams. Gal Jums reikia asmeninio verslo konsultanto ar žmogaus, kuris valys biurą. Kas tai bebūtų niekada neribokite savo verslo taupydami kur nereikia.

Štai keletas pavyzdžių iš mano pačio verslo.

Paprastai Europoje skrendu ekonomine klase, tačiau visada perku praėjimą be eilės, renkuosi vietą su daugiau vietos kojoms. Vykdamas į Aziją ar JAV visada skrendu verslo klase, jei tik ji yra. Jei pirmą atskridimo dieną vedu paskaitą ar turiu viešą pasirodymą, visada skrendu verslo ar pirma klase, net jeigu tai netoliese. Atvykstu pailsėjęs, šviežias ir daug produktyvesnis. Man tai nieko „nekainuoja“ – tai apsimoka.

Mano telefono sąskaita – apie 4000 litų, netaupau pokalbiams. Jei man reikia paskambinti klientui į JAV ar į Jungtinius Arabų Emyratus, darau tą iškart, nematau prasmės skubėti į biurą ir iš ten paskambinti už centus per „SkypeOut“ – neturiu laiko kvailiems taupymams.

Moku žmonėms, kad jie darytų man reikalingus sunkius fizinius darbus – aš turiu šeimą ir mano (bei mano nugaros) sveikata man svarbesnė nei keliasdešimt litų.

Versle – visada imkite verslo (ar pirmą) klasę! (Tai tinka ir asmeniniam gyvenimui!) Jei jūsų rezultatai atsilieka – raskite problemą ir ją išspręskite. Pasisamdykite reikiamus žmones nedelsdami.