Ar Jūs reikalingi rinkai?

Prieš maždaug dvidešimt metų vienas iš mano tėvų pažįstamų įrengė vieną geriausių foto studijų mieste. Puikios patalpos, geriausi fotoaparatai ir apšvietimas bei talentingiausi fotografai. Ten buvo nufotografuotas ne vienas populiarių žurnalų viršelis ir atrodė verslas einasi gerai. Tačiau po kelių metų jie uždarė duris. Kodėl?

Skaitmeninė fotografija. Nors jie dirbo nuostabiai – atsiliko nuo rinkos. Dėl investicijų, kurias padarė ir verslo modelio jie nebegalėjo prisitaikyti ir viską metė.

Praeitą savaitę kalbėjau su medicinos profesionale, kuri dirba sunkiau ir sunkiau, bet uždirba mažiau ir mažiau. Pasikeitimai ekonominėje medicinos realybėje ją stumia lauk iš rinkos.

Nenoriu būti per daug pesimistiškas, tačiau konsultuodamas šimtus smulkaus verslo atstovų ir lyderių pastebėjau, kad labai dažnai jie pamiršta paklausti pagrindinio klausimo: Ar rinkai reikia ir ar jie nori to, ką aš parduodu?

Suprantama, rinkodara, aptarnavimas ir kaina lemia daug ką bet kuriame versle. Talentas ir aistra yra būtini. Našios sistemos ir kokybės kontrolė yra būtini, bet dar iki viso to svarbiausias klausimas yra – kas pirks tai, ką aš siūlau?

Ar yra pakankamai daug potencialių klientų? Ar juos įmanoma pasiekti? Ar jie gali sau leisti tai? Ar jie mokės pakankamai, kad padengtų išlaidas ir uždirbtų pelną?

Dauguma verslo lyderiu užsiima tuo, ką aš vadinu „kėdžių perstatymu Titanike“. Per daug dėmesio skirdami verslo viduj jie užmiršta makroekonomines jėgas, kurios juos supa.

Sėkmingi verslininkai stebi savo ir savo verslo vidų ir išorę.